Angielski w praktyce

Znajomość języka angielskiego jest obecnie najbardziej pożądaną przez pracodawców umiejętnością, ponieważ wiele firm „uderza” na rynek zagraniczny, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na pracowników znających język obcy wzrasta. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, aby uczyć się języka angielskiego w sposób efektywny? Jaką szkołę powinniśmy wybrać?

W dobie rozwijającej się technologii komputerowej i internetowej mamy spory wybór, jeśli chodzi o metodę nauki języków obcych. Powstało wiele szkół internetowych, które oferują swoje usługi online. Jest to niewątpliwe wygodna forma nauki, jednak czy lepsza od tradycyjnej stacjonarnej szkoły językowej? Decydując się na ten rodzaj nauki sami wybieramy miejsce i czas zdobywania wiedzy, co jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem, jednak czy dobrym?  Należy pamiętać, że rozpoczynając przygodę z nowym, nieznanym nam językiem, popełniamy sporą ilość błędów. Brak obecności drugiej osoby, która mogłaby nam wszystko dokładnie wytłumaczyć i powtórzyć, sprawia, że w efekcie sami się zniechęcamy.Oferta stacjonarnych szkół językowych jest bardzo bogata. Odbywają się w niej zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne. Jednakże najlepsze efekty osiągniemy ucząc się w większej grupie osób. Dlaczego? Ponieważ najbardziej sukcesywną formą nauki jest konwersacja. Na tym też polega metoda Callana, wprowadzona przez Robina Callana w 1960 roku, za pomocą której można nauczyć się języka obcego w takim miejscu jak szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.

Początkowo metody tej używano w armii, aby żołnierze w szybki sposób nauczyli się języka mówionego. Metoda ta zyskuje coraz większą popularność. Nauka opiera się przede wszystkim na konwersacji. Uczniom zadaje się pytania, które dotyczą różnych rzeczy związanych ze słownictwem wprowadzanym na danej lekcji i oczekuje się szybkiej odpowiedzi bez możliwości dłuższego zastanowienia się. Używać można tylko tego języka, którego się uczymy, bez podpowiedzi w naszym języku ojczystym. Działanie mające na celu efektywną naukę to w szczególności powtarzanie materiału, podczas gdy nauczyciel natychmiastowo poprawia błędy w wypowiedziach uczniów. W ten sposób osoby uczą się poprawnie formułować zdania. Warto więc poświęcić swój czas, by nauczyć się języka obcego.