Co warto wiedzieć przed zakupem pijawek lekarskich?

Chociaż zwalczanie określonych schorzeń za pomocą pijawek lekarskich, stosuje się od dawna, a obecnie zabieg przeżywa swoje złote lata, przeciętny pacjent nie zdaje sobie sprawy jak cenne są związki przenoszone przez wspomniane organizmy. Ponieważ z języka łacińskiego hirudo oznacza właśnie pijawkę, leczenie za jej pomocą nazwano hirudoterapią.

Bezpieczne źródło zakupu

W pierwszej chwili może się więc wydawać, że hirudoterapia jest mało kosztowna i łatwo dostępna dla każdego pacjenta. W dużej mierze to słuszne stwierdzenie, jednak zakup pijawek nie jest zadaniem, któremu nie należy poświęcać większej uwagi. Na rynku nie brakuje bowiem sprzedawców, którym zależy jedynie na zysku i którzy niewiele myślą na temat bezpieczeństwa kupującego. Nieuczciwi handlarze występują w każdej branży, również medycznej, dlatego przed dokonaniem zakupu, należy zainteresować się sposobem hodowli pijawek. Ich nielegalna sprzedaż polega na połowie z dzikiego zbiornika, a następnie oferowaniu towaru klientowi. Tak krótka droga i małe poświęcenie związanie ze zdobyciem pijawek może prowadzić do bardzo poważnych i oczywiście negatywnych skutków na tle zdrowotnym.

Pijawki z nielegalnego źródła

Jak wiadomo, pożywienie dla pijawek stanowi krew. Stworzenia te nie są zbyt wybredne, a więc mogą silić się krwią chorych organizmów. Nad niekontrolowanym zbiornikiem wodnym, pojawia się ich całe mnóstwo. Pijawki mają również kontakt z ptactwem, przylatującym z krajów tropikalnych. Oznacza to, że terapia z użyciem pijawek, zawierających w sobie ich krew, może przenieść na pacjenta nieznane i trudno uleczalne schorzenia.

Legalna hodowla pijawek

Legalne źródła sprzedaży, zajmują się hodowlą pijawek ze szczególną starannością. Organizmy przebywają w izolowanych warunkach laboratoryjnych, pozbawionych kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym. Żywienie natomiast, odbywa się w sposób kontrolowany, pod nadzorem lekarzy weterynarii. Pijawki pochodzące z opisanych źródeł są towarem najwyższej jakości, wartym swojej ceny.

Liczba stosowanych przez lekarzy terapii jest obecnie ogromna, jednak to właśnie te z zastosowaniem produktów, pochodzących prosto z natury są najbezpieczniejsze i gwarantują szybkie działanie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.