Depilacja mężczyzn – jaka metoda będzie najlepsza?

waiter-748231_640Wprawdzie nie każdy mężczyzna musi wyglądać jak model, jednak nie ukrywajmy – zadbany i estetyczny wygląd jest dzisiaj w cenie. Z tego względu coraz więcej panów decyduje się na depilację, czyniąc z niej jeden z typowych męskich zabiegów. W przypadku depilacji miejsc intymnych poza niezaprzeczalnym komfortem dochodzi jeszcze wymiar zdrowotny – dużo łatwiej zachować czystość i higienę posiadając idealnie gładkie ciało. Decydując się na tego typu zabieg warto zastanowić się nad metodą jego wykonania.

Jeżeli posiadamy słabe rozeznanie w sposobach usuwania zbędnego owłosienia, idealnym źródłem wiedzy może okazać się internet. Niestety w tym przypadku możemy się spotkać z tysiącem opinii na temat każdej metody, zarówno pozytywnych jak i negatywnych, co może jeszcze bardziej utrudnić podjęcie decyzji. Najbezpieczniej jest po prostu wybrać salon kosmetyczny oferujący wysokiej jakości usługi, gdzie personel po prostu dobierze najlepszy możliwy sposób. – Jedną z lepszych metod jest depilacja intymna mężczyzn woskiem miękkim lub twardym. Jej zaletą jest przede wszystkim długotrwały okres działania, zapewnia gładką skórę nawet przez cztery tygodnie. Wraz z woskiem, z depilowanego miejsca usuwamy włoski razem z cebulkami, przez to odrastają one słabsze i cieńsze. – tłumaczy specjalistka ze studia Easy Waxing.

Depilacja woskiem miękkim odbywa się przez usuwanie zbędnego owłosienia naturalnym ciepłym woskiem przy pomocy pasków fizelinowych. Natomiast wosk twardy nagrzewa się do temperatury 40-45 stopni, po czym nakłada się go na depilowany obszar. Przez niską temperaturę topnienia nie ma ryzyka poparzenia. Wosk szybko zastyga do stałej konsystencji, którą można później ściągnąć ze skóry wraz z jednocześnie wyrywanymi włoskami. Przed wykonaniem tego typu zabiegu nie ma szczególnych przeciwwskazań dla mężczyzn, chociaż z drugiej strony ci narzekający na nadwrażliwą skórę lub alergie powinni o tym wspomnieć kosmetyczce przed wykonaniem zabiegu. Depilacja nie należy do przyjemnych zabiegów, z drugiej strony nie można w jej przypadku mówić o bólu nie do wytrzymania. Poza tym to uczucie szczególnie dokuczliwe za pierwszym razem – wraz z powtarzaniem zabiegów przestaje się zwracać na nie uwagę.

 

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.