Dodatkowe funkcje kamerki samochodowej

Jakość obrazu, kąt widzenia, zapisywanie – to najważniejsze cechy, jakie powinna posiadać dobra kamera samochodowa. My jednak przyjrzymy się tym mniej istotnym, które jednak często okazują się być przydatne. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Moduł GPS

Jeśli zdarzyło Ci się kiedykolwiek bezpodstawnie dostać mandat za przekroczenie prędkości, z pewnością żałowałeś wówczas, że nie masz kamery z modułem GPS. Dzięki niemu nagrywana jest nie tylko przejeżdżana trasa, ale także prędkość, z jaką w danym momencie jechaliśmy.

Nagrywanie nocne

Być może nie jest to funkcja, która przydaje się każdemu. Jeśli jednak często zdarza nam się jeździć w nocy, z pewnością docenimy jej istnieje. Kamera samochodowa z trybem nocnym powinna być wyposażona w diody podczerwieni i musi być odporna na światła latarni oraz innych samochodów. Niestety często nawet te dwie cechy nie dają nam pewności, że nagrania w nocy będą miału super jakość. Zwykle widoczny jest jedynie obraz najbliżej samochodu.

Tryb parkingowy

Wyobraźcie sobie sytuację, że idziecie do sklepu, a jak wracacie, zastajecie porysowany albo uderzony samochód. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zakupić kamerkę wyposażoną w czujnik ruchu oraz tryb parkingowy, np. Xblitz p100. Jak to działa? Rejestrator musi być w stanie czuwania. Jeśli zaparkujesz auto na parkingu i kamerka wykryje jakiś ruch, automatycznie zacznie nagrywać obraz.

SOS

Jest to dodatkowy tryb, który możemy znaleźć pod różnymi nazwami. Niektóre kamerki nadpisują filmy, czyli zastępują stare nowymi. Jeśli zdarzy się jakiś wypadek i kamerka poczuje gwałtowniejszy ruch, automatycznie zablokuje możliwość usunięcia danego nagrania. Dzięki temu nie pozbędziemy się przypadkowo ważnego filmiku z wypadku.

Inne dodatkowe funkcje

Wśród innych dodatkowych funkcji możemy wymienić chociażby możliwość nagrywania z dźwiękiem czy dodatkowe złącza. Czasami USB czy HDMI jest niezbędne w kamerce, zwłaszcza jeśli chcemy podpiąć kamerę do laptopa czy komputera stacjonarnego. Niektóre kamerki wyposażone są również w aparat fotograficzny, dzięki czemu mamy możliwość zrobienia zdjęć, np. podczas wypadku.