Jak rozmawiać o seksie?

Seks nie jest już tematem tabu, ale mimo wszystko boimy się o nim rozmawiać w związku. Czy to naprawdę aż tak istotna sfera partnerstwa?

Małe grzeszki, o których boimy się mówić

O seksie mówi się wiele. Internet, telewizje i książki, przepełnia tematyka erotyki i seksu. Porady, wskazówki i inne cenne informacje możemy znaleźć naprawdę wszędzie. Nie bez powodu wydano ulepszoną wersję książki Michaliny Wisłockiej pod tytułem: „Sztuka kochania”. Autorka uczy nas współżycia i bliskości. Wśród wielu osób, ta pozycja budzi liczne kontrowersje. Czy aby na pewno seksu można się nauczyć z poradnika? I to starszego od naszych rodziców? Być może. Dzisiaj my zajmiemy się tematem pożycia i zdrowych relacji w sferze intymnej. Pokażemy, jak rozmawiać o intymności i gdzie się udać, gdy jej brakuje.

Bez tabu i bez kłótni – seks od podszewki

Partnerstwo to nie tylko głęboka, emocjonalna zażyłość, bezgraniczne zaufanie i przyjaźń. Sfera intymna związku jest naprawdę bardzo ważna. Dzięki niej możemy poczuć jeszcze głębsza więź z partnerem i zbudować coś naprawdę niepowtarzalnego. Przez intymność, poznajemy siebie i swoje ciało. Możemy obudzić w sobie pewność siebie i kobiecość. Mężczyzna może odnaleźć w partnerce bratnią duszę. Co najważniejsze, właściwa relacja intymna ugruntowuje związek i pozwala na otwarcie się przed drugą osobą.

Zdarzają się takie chwile w każdej relacji, że przestajemy zabiegać o tą cielesną stronę więzi z bratnią duszą. Przestajemy o tym rozmawiać i przechodzimy do porządku dziennego nad zaistniałą sytuacją. Jednak nie warto udawać, że nic się nie stało. Wypalenie intymności w związku może doprowadzić do jego rozpadu i nie powinniśmy tego lekceważyć.

Seksuolog, psycholog i poradnia małżeńska

Jeżeli seks przestaje istnieć w naszym związku i boimy się o nim rozmawiać z partnerem, to warto zmienić taktykę i udać się do seksuologa. Mimo tego, że wielu osobom taki specjalista jest nie po drodze, to powinniśmy lepiej poznać zasadę jego działania. Dlaczego? Ta osoba, pomoże nam rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące sfery intymnej i doradzi, co zrobić, by na nowo odzyskać chęć fizycznej bliskości w związku. Już wiele par skorzystało z takiej terapii i na nowo odzyskało radość z seksu. Możesz to zrobić również Ty!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.