Jaki rodzaj tapicerki wybrać?

Każdy właściciel samochodu wie, że ważne jest nie tylko nadwozie czy silnik, ale również rodzaj tapicerki. W zależności od potrzeb kierowcy oraz tego, kto jeszcze będzie korzystał z auta należy przyjrzeć się różnego rodzaju obiciu.

Wybór odpowiedniej tapicerki wcale nie jest taki prosty. Inna jest przeznaczony dla osób mających dzieci, a jeszcze inna – dla tych, którzy są samotnymi wilkami. Bardzo ważna jest również intensywność użytkowania samochodu.

Tapicerka z materiału

To tanie, mało efektowne wizualnie, ale i bardzo powszechne obicie samochodu. W wielu przypadkach tapicerka jest szorstka i uszyta w nieciekawych kolorach. Do jej czyszczenia używany jest najczęściej odkurzacz piorący. Zdecydowanie sprawdza się przy gromadce dzieci, które spożywają różne rodzaju posiłki w samochodzie bądź umorusane wskakują prosto do auta. Obicie z materiału jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które przede wszystkim cenią sobie prostotę i wygodę korzystania z pojazdu.

Obicie skórzane

Tapicerki skórzane to marzenie każdej kobiety i każdego mężczyzny. Najbardziej przykuwa wzrok i wzbudza zazdrość, gdy jest kremowa, biała lub szara. W połączeniu ze sportowym modelem tworzy komplet idealny. Podbudowują nie tylko status społeczny, ale przede wszystkim kojarzą się z prestiżem i luksusem. Jednak o tapicerkę skórzaną trzeba umiejętnie dbać. Przy małych dzieciak może być to nieco problematyczne, tym bardziej, że ciągłe zabrudzenia czy otarcia mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Na ten rodzaj obicia powinny zdecydować się osoby niezależne i pedantycznie podchodzące do kwestii czystości.

Tapicerka welurowa

Welurowe obicie jest idealne dla rodzinnych wypadów samochodem. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się przy dzieciach i do codziennego użytku. Jednak samo czyszczenie jest procesem dość czasochłonnym – tapicerka wymaga dokładnego odkurzenia, a następnie wyprania. Stąd pomimo, iż jest to bardzo powszechne obicie, coraz więcej osób szuka mniej wymagającego rodzaju przy wyborze samochodu na co dzień. Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.impwar.pl/.