Jakie wkręty przydadzą się do składania mebli?

drill-bit-set-444485_1280Jedną z branż, której nie sposób wyobrazić sobie bez wkrętów jest branża meblarska. Z racji tego, że składają się one z wielu elementów, stworzonych z różnego rodzaju tworzyw. Do każdego z nich przydać się mogą inne typy wkrętów.

W zależności od rodzaju wkręty różnią się kształtem łba, długością zarysem gwintu oraz grubością rdzenia. Do drewnianych elementów, które stanowią największy procent materiału meblarskiego sprawdzą się wkręty drewniane długie. Wyposażone są w dodatkowe elementy które ułatwiają ich mocowanie. Specjalnie zaprojektowane w nich gniazdka, pozwalają na prostsze przenoszenie w czasie wkręcania. Są one również idealne do pracy przy płytach wiórowych. Dzięki wyjątkowej praktyczności i łatwości montażu praca z tymi wkrętami jest prosta i szybka. Poszczególne elementy nie wyginają się i nie tracą swojego pierwotnego kształtu podczas wkręcania.
Nieco więcej problemów mogą sprawić części wykonane ze stali bądź innych zbrojonych materiałów. W tym przypadku najlepsze zastosowanie będą miały wkręty samowiercące. Dzięki specjalnym zakończeniom bez problemu poradzą sobie one nawet ze wzmacnianą stalą. Charakterystyczna dla nich jest duża różnorodność dzięki czemu zastosowany element można z łatwością dopasować do bieżącej potrzeby. Wkręty samowiercące nadają się idealnie do montowania szkieletu mebli.
Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie wkrętów z dużą grubością rdzenia. Są one idealne do łączenia tworzy sztucznych. Charakteryzują się łatwością montażu i jednocześnie niezwykłą mocą i wytrzymałością.