Język angielski w pracy

office-1209640_640

Poszukiwanie pracy nieraz trwa bardzo długo. Czasem zastanawiamy się, od czego zależy decyzja pracodawcy, by zatrudnić daną osobę. Okazuje się, że coraz częściej jednym z decydujących czynników jest znajomość języków obcych, zwłaszcza jeśli chodzi o firmy międzynarodowe lub współpracujące z zagranicznymi przedsiębiorstwami.

Do czego przydaje się angielski w pracy?
Dzięki rozwojowi technologicznemu komunikacja z osobami z innych krajów stała się niezwykle łatwa. Poprawiły się również warunki transportowe, co sprawia że obcokrajowcy coraz chętniej odwiedzają Polskę zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. Obecnie w dużych miastach podstawowa znajomość języka angielskiego jest wymagana nawet przy rekrutacji na stanowisko sprzedawcy w centrum handlowym. Jeśli chodzi o pracę w wielu firmach, umiejętność posługiwania się językiem obcym okazuje się niezbędna. Przede wszystkim w Polsce jest coraz więcej firm międzynarodowych, których pracownicy współpracują ze sobą na odległość, używając telefonów i internetu. Liczne przedsiębiorstwa prowadzą handel za granicą, przez co niezbędny jest kontakt w języku angielskim, coraz częściej określanym jako język biznesu. Coraz bardziej popularne stają się też konferencje i szkolenia międzynarodowe dla firm, prowadzone oczywiście po angielsku.

Co jest najważniejsze w posługiwaniu się angielskim?
Kluczowym elementem znajomości języka obcego jest mówienie i rozumienie ze słuchu. Paradoksalnie okazuje się, że właśnie te umiejętności są najczęściej zaniedbywane kosztem poznawania poprawnej pisowni i gramatyki. Efektem tego jest duży stres przy kontakcie z obcokrajowcami i duże trudności w komunikacji. Z tego powodu decydując się na doszkalanie się z języka angielskiego warto wybrać metodę, która pozwoli przede wszystkim nauczyć się sprawnej komunikacji interpersonalnej w tym języku.

Co wybrać?
Na polskim rynku mamy do wyboru wiele szkół językowych, opartych na różnych metodach nauczania. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się metoda Callana lub, podobna do niej, lecz bardziej nowoczesna, metoda bezpośrednia. Pozwala ona nauczyć się angielskiego w sposób przypominający naturalne przyswajanie języka przez dziecko. W praktyce oznacza to nacisk na to, by myśleć po angielsku, dzięki czemu dużo łatwiej jest mówić poprawnie i bez stresu. Zajęcia w szkołach językowych można dopasować do indywidualnych potrzeb zarówno pod względem godzin, w których możemy na nie uczęszczać jak i liczebności grupy.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.