Lekka i funkcjonalna kamera motocyklowa

DSCN6366

Jazda na motocyklu to wspaniała przygoda, która stanowi spełnienie marzeń niejednego miłośnika adrenaliny. Aktywność ta stała się na tyle popularna, że obecnie pojazdy są coraz łatwiej dostępne, a ich posiadacze mogą korzystać z mnóstwa wyróżnionych tras motocyklowych. Towarzyszące jeździe wspaniałe widoki są nie do opisania, dlatego producenci zadbali o możliwość ich rejestracji.

Kamera motocyklowa pozwala dzielić się z innymi wrażeniami z każdej wyprawy. Zarejestrowany obraz staje się również bezcenną pamiątką dla samego posiadacza motocykla. Udostępnianie materiałów w sieci, zaciekawi z kolei innych miłośników jazdy na motocyklu. Dzięki nim będą w stanie ocenić wygląd oraz stopień trudności określonej trasy.

Technologia stale się rozwija i obecnie właściciele pojazdów mają do wyboru kamery nie tylko lekkie, ale także odporne na oddziaływania atmosferyczne. Nowoczesna konstrukcja chroni urządzenie przed wstrząsami, a odpowiednia obudowa osłania mechanizm przed kontaktem z deszczem czy ziarenkami piasku.

Współczesna kamera motocyklowa jest przede wszystkim lekka. Około 60 g sprawi, że kierowca nawet nie poczuje dodatkowego obciążenia. Mimo tak niskiej wagi, producenci są w stanie zastosować przetwornik 5Mpx, dzięki któremu otrzymamy obraz w jakości FullHD. Hermetyczna, wytrzymała, odporna na wstrząsy metalowa obudowa pozwala na kręcenie filmu w każdych warunkach. Komfortowa obsługa wymaga od kierowcy posługiwania się tylko jednym przyciskiem, który włącza oraz wyłącza urządzenie. Nowoczesne kamery są także wyposażone w pilota, który umożliwia wykonanie zdjęcia podczas jazdy.

Wybierając kamerę motocyklową, warto zwrócić uwagę na jej kąt widzenia. Aby zarejestrować jak największą powierzchnię, zbliżoną do obrazu, który sami odbieramy, dobrze jest decydować się na sprzęt o kącie widzenia 135 stopni. Istotny jest również czas pracy urządzenia, który powinien wynosić co najmniej 1,5 godziny.

Zarejestrowany obraz z trasy motocyklowej z pewnością zaimponuje znajomym oraz będzie przypominał samemu kierowcy o wspaniałych przeżyciach. Kamera motocyklowa to z pewnością słuszna inwestycja, która sprawi, że właściciel w każdej chwili będzie mógł powrócić wspomnieniami do każdej przejażdżki.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.