Męska chęć depilacji.

6Depilacja jest czynnością, którą praktycznie każdy z nas od razu kojarzy z płcią piękną. W naszych czasach depilacja kobiecego ciała stała się powszechnie stosowanym zabiegiem kosmetycznym, wręcz obowiązkiem.

W przypadku mężczyzn zdania są jeszcze podzielone. Niektórzy uważają, że mężczyzna, który się depiluje jest mało męski, zniewieściały. Hołdują wizerunkowi owłosionego maczo. Inni są zdania, że mężczyzna bez zbędnego owłosienia jest bardziej „czysty”, pociągający, seksowniejszy.

Do niedawna zabiegowi depilacji poddawali się głównie sportowcy, teraz moda się zmienia i większość panów poddaje się tej czynności głównie ze względów estetycznych i higienicznych. Ostatnio przeprowadzane badania dowodzą, że mężczyźni depilują całe ciało coraz częściej. W grę wchodzą już nie tylko pachy czy plecy, ale coraz częściej również miejsca intymne, klatka piersiowa czy nawet nogi.

Pozbycie się nadmiernego, niechcianego owłosienia sprzyja zachowaniu świeżości na dłuższy czas oraz daje nam możliwość wzbudzenia większego zainteresowania u płci przeciwnej. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, ale jak nie spróbujemy, to się nie przekonamy.

Sposoby depilacji w przypadku mężczyzn są takie same jak u kobiet, jednak najchętniej panowie korzystają m.in. z depilacji woskowej i laserowej. Depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, ale zapewni nam długotrwały efekt.

Mężczyźni depilują się z różnych powodów- jedni ze względów higienicznych, ze względów estetycznych, inni ze względów zdrowotnych lub po prostu, żeby sprawić przyjemność partnerce. Jedno jest pewne nie robią oni tego chętnie i z tzw. „uśmiechem na ustach”.