Mężczyzno, idziesz na wesele? Warto się wydepilować!

25Do niedawna większość mężczyzn omijała gabinety kosmetyczne szerokim łukiem uważając, że każdy osobnik poddający się różnego rodzaju zabiegom jest niemęski. Obecnie jednak coraz więcej Panów przykłada dużą wagę do swojego wyglądu, zwłaszcza przed jakimś ważnym wydarzeniem, jak na przykład wesele bądź sylwester.

Aktualnie większość salonów kosmetycznych wyszła naprzeciw męskim potrzebom, wprowadzając do swojej oferty zabiegi przeznaczone specjalnie dla mężczyzn. Panowie oprócz wizyty u fryzjera lub kosmetyczki, która zadba o ich paznokcie, często również decydują się na zabieg depilacji. Najpopularniejszą metodą w salonach kosmetycznych jest depilacja woskiem.
Depilacja mężczyzn w zasadzie nie różni się niczym szczególnym od depilacji kobiecej. Woski, które są używane do tego typu zabiegów w obydwu przypadkach są takie same. Jedyną różnicą może być grubość włosa- męskie są grubsze.

Przed różnego typu imprezami mężczyźni depilują najchętniej pachy. Wynika to z tego, że gładkie pachy mniej się pocą. Wiadomo, że na weselu trudno jest uniknąć takiej reakcji organizmu, jednak brak włosów zapobiegnie gromadzeniu się potu pod pachami a co za tym idzie wytwarzaniu nieprzyjemnego zapachu. Plusem ogolonych pach jest łatwiejsza aplikacja antyperspirantu, dzięki czemu bardziej przylega do skóry i lepiej chroni.

Wśród mężczyzn modne jest również depilowanie klatki piersiowej, brzucha, miejsc intymnych oraz czasem rąk i nóg. Wszystko oczywiście zależy od tego na ile pozwala męska duma i w którym momencie konkretny mężczyzna może poczuć się niemęsko. Dla jednego usunięcie włosów spod pach będzie wystarczające, dla innego niezbędna okaże się depilacja całego ciała. Pamiętajmy jedynie o tym, żeby nie robić nic na siłę i żeby czuć się komfortowo we własnej skórze.