Odzież ochronna robocza – w roli głównej spodnie

road-construction-192894_640Najczęściej kupowanym elementem odzieży ochronnej roboczej są spodnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko klasyczne modele do pasa, ale również te na szelkach. Szeroka gama produktów pozwala każdemu klientowi wybrać coś dla siebie, niezależnie od tego czy potrzebuje ubioru na lato, czy na zimę. Spodnie robocze nie muszą być nudne! Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych modeli, które mogą zwrócić Waszą uwagę.

Bermudy – to bardzo częsty model spodni wybierany przez panów na cieplejsze dni. Najczęściej wykonane z przepuszczającej powietrze bawełny oraz wyposażone w niezliczoną ilość zapinanych na zamek czy rzepy kieszeni i kieszonek. Z pewnością powinny się znaleźć w szafie każdego ceniącego sobie wygodę majsterkowicza, zwłaszcza, że niektóre fasony wyposażono w końcówki do przypięcia kluczy czy pętelki umożliwiające doczepienie dodatkowych akcesoriów.

Spodnie na szelkach – szelki to bardzo dobre rozwiązanie. Zabezpieczające przed spadaniem spodni, regulowane zapewniają swobodę oraz komfort noszenia. Ten typ spodni najczęściej wykonuje się z poliestru oraz bawełny. Wysokiej jakości materiał odporny na utratę koloru, długo będzie wyglądał jak nowy oraz pozostanie w odpowiednim rozmiarze (nie kurczy się, ani nie rozciąga). Istnieją także spodnie typu szwedzkiego wyposażone w dodatkową ochronę przed zimnem (ciepła podszewka).

Spodnie robocze do pasa – produkt zwykle o uniwersalnym fasonie, sprawdzającym się zarówno w pracy, jak i na co dzień. Podobnie jak bermudy, wykonane za bawełny, cieszą dużą ilością kieszeni, zapinanych na napy, rzepy lub zamki.

To tylko niektóre podstawowe cechy spodni ochronnych roboczych. Warto podkreślić, że obecnie wiele sklepów oferuje odzież dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta.