Podróż samochodem

SDC10084

Współcześnie mamy wiele środków transportu do wyboru. W podróż, na przykład na wakacje, możemy wybrać się samolotem, pociągiem lub samochodem. Jeśli zdecydujemy się na ostatnią opcję, musimy liczyć się z wieloma nieplanowanymi sytuacjami, które mogą się wydarzyć na drodze.

Planowanie przejazdu
Planując dłuższą podróż warto dokładnie ją zaplanować. Przede wszystkim dobrze jest określić dokładną trasę, z której chcemy skorzystać, uwzględniając roboty drogowe i utrudnienia w ruchu. Można też skorzystać z systemu GPS. W tym przypadku ważne jest, żeby używać często aktualizowanego systemu, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci zamkniętych dróg. Jeśli planujemy wielogodzinną podróż, dobrym pomysłem jest kierowanie pojazdem na zmiany z drugą osobą. Jeśli nie ma takiej możliwości, trzeba pamiętać o robieniu przerw w podróży i odpowiednim wypoczynku, ponieważ zmęczenie jest jedną z przyczyn wypadków na drodze.

Na wszelki wypadek
Często trudno przewidzieć, co wydarzy się na drodze, dlatego zawsze należy być dobrze przygotowanym, również do wezwania pomocy w przypadku wypadku lub awarii. Przed podróżą warto przygotować sobie spis potrzebnych telefonów komórkowych, przede wszystkim do służb takich jak policja, pogotowie czy straż pożarna, ale nie tylko. W razie awarii dobrze jest mieć numer do pomocy drogowej. Najlepiej wybrać odpowiedni serwis w zależności od miejsca, gdzie planujemy się przemieszczać. Wcześniejsze wybranie odpowiedniej firmy pozwoli zaoszczędzić czas  i pieniądze.

Jak postępować w sytuacjach awaryjnych?
Jeśli przytrafił nam się wypadek, na przykład samochód wpadł do rowu, przede wszystkim nie należy panikować ani ulegać emocjom. Najważniejsze jest życie i zdrowie ludzi, dlatego zanim przystąpimy do oględzin zniszczeń w pojeździe, należy sprawdzić, czy żadnemu z pasażerów nie zagraża niebezpieczeństwo i czy nie ma uszczerbków na zdrowiu. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach często objawy nie są widoczne od razu. Jeśli nastąpił uraz głowy zawsze niezbędna jest pomoc lekarska. Nie wolno tego bagatelizować, ponieważ mogło dość do wstrząśnienia mózgu lub powstania krwiaków.


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.