Pomoc drogowa i naprawa ciężarówek

truck-602567_640

Jeżeli jesteś kierowcą ciężarówki (i nie tylko), może zdarzyć się, że zmuszony będziesz skorzystać z usług pomocy drogowej. Jednak jej wybór nie jest łatwy, ponieważ na rynku istnieje wiele takich firm, oferujących swoje usługi. Warto więc wcześniej przejrzeć oferty i wybrać najlepsze firmy. Jak się do tego przygotować?

Naprawa ciężarówek

Nie każda firma udziela pomocy drogowej wszystkim rodzajom pojazdów. Niektóre z nich nastawione są tylko na samochody osobowe, dlatego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na sprzęt, jakim dana firma dysponuje. Gdy znajdą się już takie, które udzielają pomocy również samochodom ciężarowym, warto przyjrzeć się także innym elementom. Holowanie i laweta to podstawowe usługi, które powinny znajdować się w ofercie firmy. Jednak ważne jest również, czy wybrana placówka prowadzi naprawę ciężarówek w swoim serwisie, czy konieczne będzie odholowanie samochodu do najbliższego mechanika, który się tym zajmuje. Dobra pomoc drogowa powinna też posiadać opcję naprawy usterki na miejscu zdarzenia, o ile nie jest to naprawa skomplikowana. W ramach wszystkich pakietów assistance obsługa powinna być bezpłatna. Najlepsze firmy prowadzą również działalność nie związaną bezpośrednio z pomocą drogową – pomoc w znalezieniu hotelu w przypadku konieczności, przewóz osób na terenie kraju i poza jego granicami czy pomoc prawną. Ponadto ważne jest, aby firma prowadziła rzetelną dokumentację, która może okazać się niezbędna przy uzyskiwaniu odszkodowania.

Testy, certyfikaty i dokumenty

Aby samochód był dopuszczony do ruchu drogowego, potrzebuje różnorodnych dokumentów i legalizacji. Polskie prawo jest pod tym względem bardzo surowe, szczególnie w przypadku pojazdów pomocy drogowej. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na dokumentację i certyfikaty firmy, sprawdzić czy pojazdy spełniają wymogi współczesnej pomocy drogowej. Ilość pojazdów i różnorodność sprzętu jest również bardzo ważna. Im więcej sprzętu, tym większa pewność, że firma poradzi sobie nawet w bardzo trudnych sytuacjach. Należy także pamiętać, że pomoc drogowa powinna być dostępna 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, bez żadnych wyjątków.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.