Problemy natury seksuologicznej – gdzie się udać po pomoc?

Wiele dojrzałych kobiet, jak i większość mężczyzn stają przed wyzwaniem związanym z naturą erotyczną. Często okazuje się, że dawne znajomości czy nieudane związki rzutują na sferę intymną par. W bardziej zaawansowanych przypadkach może okazać się potrzebna pomoc specjalisty w zakresie sfery intymnej.

Problemy z seksem, a często również z intymnością mogą prowadzić do potrzeby interwencji specjalistycznej. Mogą one wynikać z przebytych chorób, przeżyć albo strachu związanego ze zbliżeniem. U części kobiet, jak i mężczyzn utrudnienia w kontaktach cielesnych pojawiają się wskutek głębokiej wiary katolickiej.

Od czego zacząć?

Żeby diagnoza została postawiona prawidłowo, należy zgłosić się do specjalisty, który pomoże w dotarciu do tych barier. Gabinet seksuologiczny Częstochowa http://andrzejkubat.pl/ oferuje kompleksowe usługi w zakresie poradnictwa i leczenia problemów związanych ze sferą seksuologiczną.

Pierwszym krokiem w terapii jest znalezienie źródła utrudnień. Następnie można rozpocząć leczenie. Bardzo ważny jest również kontakt z partnerem i to czy jest wyrozumiały, czy może wzbudza dodatkowy stres w pacjencie. Istotne jest także podejście osoby poddawanej terapii do kwestii cielesnych, często problem zaczyna się od tego, w jaki sposób jest postrzegany stosunek.

Najczęstsze problemy sfery intymnej

Z problemami z seksem borykają się zarówno dojrzali ludzie w kwiecie wieku, jak i młode osoby. Wszystko związane jest z trybem życia, dzieciństwem, a często i przeszłymi relacjami z innymi partnerami.

Mężczyźni najczęściej mają problemy z zaburzeniami orgazmu i wytrysku, libido bądź utratą albo nadmiernym popędem seksualnym. W przypadku kobiet jest bardzo podobnie. Źle leczony bądź zignorowany stan może nawet doprowadzić do chorób, takich jak pochwica (u kobiet) czy brak erekcji (u mężczyzn).

Bardzo ważna jest szybka reakcja i kontakt z lekarzem, który rozwieje wszystkie wątpliwości związane z możliwymi przyczynami problemów łóżkowych. Obecnie dużo par boryka się z utrudnieniami w sferze intymnej, której podłoże dotyczy kwestii psychologicznych.