Rewal idealnym miejscem na wakacje.

sunset-86214_640Wybierając wakacje nad polskim morzem równie ważny jest wybór miejscowości, w której mamy zamiar wypocząć. Możemy postawić na duże i sprawdzone ośrodki turystyczne, takie jak Sopot, Hel i Kołobrzeg lub wybrać mniejsze miasteczka, takie jak Rewal. Jakie są zalety wyboru mniej oczywistego miejsca wypoczynku?

Podstawowym plusem spędzania wakacji w mniejszych kurortach jest możliwość prawdziwego odpoczynku. Takie miejsca zazwyczaj charakteryzuje mniejsza ilość przyjeżdżających turystów. Dzięki temu plaże nie są zatłoczone, a deptaki przepełnione ludźmi – nie ma gwaru, zamieszania i hałasu. Dodatkowo, wbrew pozorom, takie miejsca zapewniają równie piękne plaże oraz dużą liczbę atrakcji, a przecież prawdziwą przyjemnością są wakacje połączone z odkrywaniem ciekawych miejsc i rzeczy. Dla przykładu w jednej z najmniejszych gmin takich jak Rewal warto poświęcić dzień na zwiedzenie ruin neogotyckiego kościoła w Trzęsaczu, multimedialnego muzeum na klifie lub wczesnobarokowego ołtarza z 1673 roku. Dla fanów aktywnej formy spędzania czasu Rewal oferuje możliwość wypożyczenia quada i jazdy po przepięknych trasach. Rodziny z dziećmi mogą zwiedzić Park Wieloryba, Bajkową chatę i Kolejkę retro.

Niewątpliwą zaletą mniejszych miejscowości i gmin jest kwestia finansowa. Wynajęte w takiej lokalizacji pokoje na pewno będą nieco tańsze niż te o podobnym standardzie położone w dużych ośrodkach. Szukając miejsca noclegowego w ostatniej chwili w małych miasteczkach będzie to pewnie łatwiejsze. Z powyższych względów warto przed wakacjami zaproponować rodzinie czy znajomym wybór mniej oczywistego miejsca wypoczynku. Całe polskie wybrzeże jest piękne, a pokoje wynajęte w małej miejscowości mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, jeżeli od wakacji oczekujemy także relaksu i wyciszenia.