Samochód z wypożyczalni? – To się opłaca!

all-wheel-drive-299772_6409

W ostatnim czasie zauważyć można wzrost zainteresowania Polaków auto-wypożyczalniami. Najczęściej samochody wypożyczane są w okresie wakacyjnym. Na letni urlop udajemy się swoim samochodem lub ogólnodostępnymi środkami transportu publicznego. Nie są to jednak jedyne opcje. Czy opłaca się korzystać z usług wypożyczalni samochodowych?

Klienci auto-wypożyczalni

Z wypożyczalni samochodów korzysta wiele ludzi i różne są powody, dla których to robią. Pierwszą najpopularniejszą grupę stanowią Polacy na co dzień mieszkający za granicą, którzy przyjeżdżają do kraju na urlop lub święta. Często wypożyczają samochód po to, aby z lotniska czy dworca dojechać do domu. Jako, że samochód umożliwia zobaczenie większej ilości ciekawych miejsc, z wypożyczalni korzystają również zagraniczni turyści. Największe samochody wypożyczane są jednak przez 2 lub 3 rodziny, które wybierają się razem na wakacje. Oni właśnie najczęściej wynajmują 9-osobowe busy, ponieważ podróż samochodem z wypożyczalni, np. http://yourcar.pl/, może się bardziej opłacić niż przelot samolotem. A przecież nie wszędzie można dostać się środkami komunikacji miejskiej. Klientami wypożyczalni są również kierowcy, którym po prostu zepsuło się auto, a którzy muszą dojeżdżać co dzień do pracy.

Ile to wszystko kosztuje 

Cena wypożyczenia samochodu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od rodzaju i klasy pojazdu. Oczywiście – im lepszy samochód, tym koszta większe. Nie bez znaczenia pozostaje również okres, na jaki wypożyczasz pojazd. Doba jest droższa przy krótszym wynajmie. Jeżeli chodzi o paliwo, to w większości dobrych wypożyczalni, np. http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow-balice-lotnisko/ problem rozwiązany został tak, że klient dostaje samochód z pełnym bakiem i w takim stanie też go oddaje. W ten sposób wszystko odbywa się sprawiedliwie. Wypożyczany samochód zazwyczaj ma wykupione wszystkie potrzebne pakiety, czyli OC/AC/NNW/Assistance. Samochód zabezpiecza się również poprzez wpłacenie określonej sumy depozytu, z którego pokrywane są ewentualne szkody. Można tego uniknąć wykupując osobne ubezpieczenie, a wszelkie nieprzewidziane koszty ponosi wtedy ubezpieczyciel.


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.