Skuteczna nauka języka angielskiego

Wybór trybu nauki języka angielskiego jest dość trudny. Warto wziąć pod uwagę wiele czynników takie jak poziom oraz ile czasu chcemy na niego poświęcić. Ważne jest też, aby jego nauka była przede wszystkim skuteczna.

Głównym celem metody Callana jest szybkie nauczenie się języka. Nacisk jest kładziony głównie na ćwiczenia językowe niż gramatyczne. Lekcje są prowadzone tylko w języku angielskim. Ćwiczenia polegają na szybkim udzieleniu odpowiedzi na pytanie w formie pełnych zdań. Wciągu całej lekcji kursant powinien odpowiedzieć nauczycielowi na około 20 pytań. Są one zbudowane tak, aby pozwoliły na oswojenie się ze słownictwem przez osobę, która uczęszcza na zajęcia. Metoda Callana posiada cztery poziomy uczenia się słownictwa podczas ćwiczeń od poziomu starter aż po FCE. Ważnym czynnikiem jest tutaj powtarzanie materiału. Lektor, aby ułatwić odpowiedź na pytanie może się posługiwać ilustracjami. Jak każda metoda ma swoje wady i zalety. Do zdecydowanych zalet można zaliczyć szybkie nauczenie się języka angielskiego. Główną wadę podaje się, że metoda posiada specyficznym, szablonowym trybie nauki. Niestety nie jest przeznaczona dla każdego.

Metoda pozwala także przełamać nieśmiałość. Mimo, że znaliśmy odpowiedzi na pytanie to mieliśmy problem, żeby się odezwać. Tutaj jest zupełnie inaczej, to nauczyciel wyciąga od nas informacje. Kursant jest nastawiony do prowadzenia konwersacji w języku angielskim. Więcej zalet jakie posiada język angielski Częstochowa można znaleźć na http://tarkowski.edu.pl/. Tempo nauki jest szybkie co znaczy, że nie każdy jest w stanie dobrze zrozumieć pytanie oraz udzielić szybkiej odpowiedzi. No i najważniejsze – mała skuteczność w większych grupach. Dlatego są one tworzone tak, aby w sali znajdowała się jak najmniejsza liczba osób. W ciągu całych zajęć spośród powiedzmy 12 osób każda z nich nie jest w stanie odpowiedzieć na 20 pytań.

Metoda Callana gwarantuje naukę bogatego słownictwa. No i najważniejsze – zdecydowanie tańszy koszt nauczania. Jeśli planujemy wyjazd za granicę w najbliższym czasie a niestety nie znamy języka to problem właśnie się rozwiązał.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.