Ucz się angielskiego jak żołnierze

board-64269_640

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest dziś podstawą. Ciężko sobie wyobrazić osoby osiągające wielkie sukcesy zawodowe które posługują się jedynie językiem rodzimym. Dzięki metodzie nauczania bezpośredniego można w prosty sposób nauczyć się komunikowania niemalże w każdym języku.

W dobie komunikacji globalnej, gdzie świat systematycznie zatraca swe granice koniecznym jest poznanie mowy która umożliwi nam swobodnie porozumiewanie się z innymi mieszkańcami globu. W rolę języka międzynarodowego wcielony został angielski. Umiejętność porozumiewania się w tym języku pozwala na swobodny kontakt z niemalże każdym.

Nauka języków nie jest jednak prosta. Każdy z nas posiada różny stopień zdolności jego przyswajania. W XIX wieku zaczęto więc szukać sposobów na jak najprostszą metodę ich nauki. Jak to zazwyczaj bywa przełomową metodą okazała się ta zastosowana dla celów wojskowych.

W tym miejscu przytoczyć postać Robina Callana- angielskiego nauczyciela który w latach 60 ubiegłego wieku zrewolucjonizował metodę nauczania języków. W pierwszej fazie miała ona pomóc żołnierzom w szybkim przyswajaniu języka mówionego. Z czasem zaczęły jej nauczać najlepsze szkoły językowe.

Sposób nauczania w tej metodzie jest bardzo prosty. Opiera się on na ciągłej konwersacji. Uczniowie są na wyrywki pytani o różne rzeczy związane ze słownictwem wprowadzanym na danej lekcji i przy braku czasu na głębsze zastanowienie się – mają udzielać odpowiedzi. Założeniem tej metody jest używanie wyłącznie języka nauczanego bez podpowiedzi w języku ojczystym. Podczas zajęć kładzie się wielki nacisk na powtarzanie materiału, tak aby uczniowie mogli możliwie jak najszybciej go zapamiętać. Uczniom nie wolno zapisywać, ani notować nowo poznanych wyrazów. Nauczyciel ma za zadanie wyłapywanie błędów i jak najszybsze ich poprawianie.

Cały proces nauki podzielony jest na odpowiednie etapy, zwane także stages. Każdy kolejny etap jest ściśle powiązany z poprzednim. Pozwala to na swobodne przechodzenie na coraz wyższy poziom językowy, dzięki czemu konieczność powracania do wcześniejszych etapów jest niemalże wyeliminowany.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.