W jaki sposób udekorować basen?

swimming-pool-504780_1280Istotnym elementem wyposażenia basenu jest mozaika basenowa, spełniająca funkcje dekoracyjne, a także pozwalająca na zachowanie na terenie basenu bezpieczeństwa i czystości. Najwyższej jakości mozaika basenowa wykonana jest ze szkła i posiada opatentowany system antypoślizgowy.

Tego typu mozaika wykorzystywana jest do budowy basenów przez firmy specjalizujące się w wykonywaniu różnego rodzaju basenów na zamówienie. Fachowcy stosują mozaikę do wykładania plaż basenowych oraz do budowania basenów mozaikowych. Może być ona stosowana również w innych miejscach, gdzie wymagana jest powierzchnia antypoślizgowa, a mianowicie w korytarzach, łazienkach, na tarasach, schodach i podjazdach. Szklana mozaika basenowa posiada certyfikat na antypoślizgowość. Wyróżnia się gładką powierzchnią, która jest łatwo zmywalna, co pozwala na szybkie i proste utrzymanie czystości, a także zapobiega rozwojowi grzybów, pleśni i różnego rodzaju bakterii.

Firma zajmująca się projektowaniem i budowaniem basenów posiada w swojej ofercie różne wzory mozaiki. Oprócz standardowych wzorów można wykonać na zamówienie gotowy wzór według indywidualnego projektu lub zdjęcia.

Mozaika basenowa może być wykorzystywana nie tylko do wyłożenia powierzchni wokół basenu, lecz także do budowy basenów mozaikowych. Taki basen wygląda niezwykle atrakcyjnie i elegancko. Jest to najbardziej efektowna forma basenu. Mozaiki mogą stworzyć niespotykany wzór, co czyni basen miejscem niezwykłym. Nieckę wypełnia się wówczas specjalnymi zaprawami uszczelniającymi. Płaskie dno basenu, wykonane z mozaiki, daje poczucie stabilności i pewności.