Wynajmujesz auto przez internet? Zwróć na to uwagę!

Wynajem samochodu – czy to w Polsce czy za granicą – wiąże się często z wieloma wątpliwościami. Czy każdy może wynająć samochód? Jakie warunki trzeba spełniać, by wypożyczalnia udostępniła nam auto? Na co musimy zwracać uwagę?

Data wypożyczenia

Wynajmując auto przez internet powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze, termin wynajmu. Musimy pamiętać, że auto rezerwowane na ostatnią chwilę będzie droższe. Jeśli chcemy wynająć auto w sezonie wakacyjnym, musimy myśleć o tym nawet 3 miesiące wcześniej. Wówczas ceny mogą być nawet 3-4 razy niższe niż tydzień przed wyjazdem.

Miejsce odbioru i zwrotu

Kolejna rzecz, o której warto pamiętać, to miejsce wynajmu oraz zwrócenia samochodu. Wypożyczając auto na lotnisku, będziemy musieli uiścić dodatkową opłatę lotniskową. Gdy chcemy zwrócić samochód w innym miejscu niż je odebraliśmy, również będzie drożej.

Czas wynajmu

Czas wynajmu także ma znaczenie. Może niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale jeśli wypożyczamy auto np. na 25 godzin, czyli odbieramy je o 8.00, a oddajemy o 9.00 następnego dnia, płacimy już wówczas nie za dobę, ale za dwa dni wynajmu. Warto więc zwrócić uwagę na tę kwestię. Oczywiście zdarza się, że przy odrobinie spóźnienia wypożyczalnia nie żąda dodatkowej opłaty, ale to niestety rzadkość. Warto wiedzieć, że wynajem na dłużej się opłaca, np. wypożyczalnia samochodów Kraków (https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow/) za wynajem Peugeot’a 208 na dobę żąda 110 zł, a za dwie doby już 80.

Wiek kierowcy + dodatkowy kierowca

Minimalny wiek kierowcy to zwykle 21 lat. Jednak wiele wypożyczalni żąda dodatkowej opłaty od młodych kierowców. Zwykle kierowcy poniżej 25 lat muszą zapłacić więcej. Czasami również dodatkowa opłata dotyczy starszych kierowców, powyżej 60 czy 65 lat. Zwróćmy więc na to uwagę. Pamiętajmy również, że jeśli auto będzie prowadziła jeszcze druga osoba, musimy poinformować o tym wypożyczalnię. No i niestety często również za to więcej płacimy.

Anulowanie wynajmu

Zwykle anulowanie jest możliwe zawsze, choć zdarza się, że mamy określony czas na zrezygnowanie z wynajmu samochodu. Pamiętajmy również, by sprawdzić, czy wypożyczalnia nie pobiera opłaty za anulowanie rezerwacji.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.