Wypożyczasz samochód na wakacje? Sprawdź, za co dodatkowo zapłacisz!

Z wypożyczaniem samochodu jest trochę tak jak z zakupem telewizora na raty. Teoretycznie raty 0%, ale potem okazuje się, że dochodzi do tego ubezpieczenie i jakieś dodatkowe koszty, o których nikt w reklamie nie informował. Jakich dodatkowych kosztów możemy się spodziewać, gdy wypożyczamy samochód?

Ile lat ma kierowca?

Kwestia ta jest szczególnie ważna, zważywszy na fakt, że młodzi kierowcy mogą zapłacić więcej. Zwykle do 25 roku życia naliczane są dodatkowe opłaty. Czasami działa to również w drugą stronę i również o 65 czy 70 roku życia zapłacimy więcej. Warto wiedzieć, że np. poniżej 25 czy 30 lat nie będziemy mogli wypożyczyć samochodów lepszej klasy.

Również dodatkowe koszty zapłacicie, jeśli zgłosicie drugiego kierowcę, który będzie na zmianę z Wami prowadził pojazd.

Czas wynajmu

Zwykle jeśli wypożyczamy samochód na dłużej, np. 2 tygodnie, cena za dobę będzie zdecydowanie mniejsza, niż jakbyśmy wynajmowali auto na dzień. Czasami też bardziej opłaca się wypożyczyć samochód od czwartku do niedzieli niż na sam weekend, kiedy to ceny są najwyższe. Pamiętajmy również, by oddawać auto zawsze na czas. W niektórych wypożyczalniach, nawet jeśli spóźnimy się godzinę, zapłacimy już za całą dobę.

Warto też zwrócić uwagę na to, kiedy wypożyczamy samochód. Bo jeśli robimy to poza godzinami pacy wypożyczalni, będziemy musieli dokładać do interesu.

Wkład własny

Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu, o czym pewnie niejeden już się przekonał. Podstawowe pakiety OC i AC zakładają tzw. „wkład własny”. Co to oznacza? Jest to kwota, do której ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów naprawy. Jeśli zdarzy nam się jakiś wypadek czy choćby zarysujemy lakier albo urwiemy lusterko, do tej właśnie kwoty to my płacimy za naprawę. Zdarza się, że wysokość tej kwoty jest naprawdę ogromna.

Limity kilometrów

Wypożyczalnie często ustalają limity kilometrów. Po przekroczeniu określonej liczby, np. 100 kilometrów na dzień, będziemy musieli płacić za każdy kolejny kilometr.

Interesuje Cię wypożyczalnia samochodów Sosnowiec bez ukrytych kosztów? Sprawdź: https://www.yourcar.pl/sosnowiec.