Zadbane dłonie wizytówką nowoczesnego mężczyzny

palm-277067_640Nowocześni mężczyźni przykładają coraz większą uwagę do swojego wyglądu. Dbając o siebie nie zapominają o odpowiedniej pielęgnacji dłoni i paznokci. Coraz więcej panów nie wstydzi się chodzić do kosmetyczki zwłaszcza, że wiele salonów kosmetycznych przygotowało dla nich specjalne oferty. Mogą więc skorzystać z oferty manicure biologicznego, który usunie zbędne skórki oraz opiłuje i nada odpowiedni kształt paznokciom albo z takiego z peelingiem, masażem i pełnym relaksem.

Profesjonalne usługi kosmetyczne stają się wśród mężczyzn coraz bardziej popularne. Obejmują one całe ciało: zaczynając od depilacji klatki piersiowej, poprzez relaksujące masaże aż do pielęgnacji męskich dłoni i paznokci. Co ważne, kosmetyczki bardzo chwalą sobie zabiegi wykonywane dla panów, głównie dlatego, że nie są grymaśni. Są to zazwyczaj szybkie i tanie zabiegi, chociaż coraz częściej mężczyźni wybierają długie i odprężające rodzaje manicure’u lub pedicure’u.

Męski manicure praktycznie niczym nie różni się od damskiego. Dostępny jest w trzech opcjach: z użyciem frezarki ze specjalnymi końcówkami, tradycyjnie z zastosowaniem cążek oraz bezcążkowy, czyli biologiczny, najczęściej wybierany.
W trakcie zabiegu kosmetyczka skraca je przy pomocy pilniczka lub specjalnej szlifierki do odpowiedniej długości, a następnie nadaje im kształt dostosowany do ich budowy. Następnie oczyści płytkę paznokcia, odsunie i wytnie skórki. Ponieważ skóra u mężczyzn jest twardsza, czynność ta może trwać trochę dłużej niż przy manicurze damskim. Potem wygładzi i wypoleruje paznokcie. Wykona także peeling dłoni przy pomocy produktów z grubymi ziarnami. Na koniec może pokryć dłonie odżywką  chroniącą i wzmacniającą płytkę. Nawilży również skórę rąk i przy okazji wykona odprężający masaż używając kremu.

Co ciekawe, firmy kosmetyczne wypuściły na rynek odżywki do paznokci specjalnie dla mężczyzn, które są matowe i wyglądają naturalnie, a przy tym w dyskretny sposób chronią i wzmacniają paznokcie. Jedną z przyczyn takiego posunięcia było zachowanie mężczyzn związanych ze światem show biznesu, którzy zapoczątkowali modę na zadbane i piękne paznokcie. Bez skrępowania, publicznie przyznawali się do wykonywania manicure’u. Przyczyniło się to do wielu zmian w wyglądzie męskiej części społeczeństwa. Dzięki temu pielęgnacja męskich paznokci przestała być obiektem drwin i stała się stałym elementem wizerunku zadbanego mężczyzny.

Więcej ciekawych i pożytecznych informacji znajdziecie na: http://easynails.pl/warszawa-centrum/manicure-i-pedicure-spa/

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.